[Úvodní stránka][Textové menu]
[Přihlásit se]

Oddíl Práčata
Znak Práčat Oddíl PRÁČATA

Věková skupina: děti ze čtvrté až osmé třídy ZŠ
Zaměření oddílu: vodácko-turistický
Počet dětí v oddílu: cca 25
Plán činnosti:
klikněte zde


Zde najdete "vývěsku" oddílu Práčata" (poslední změna 10.12.2018)

Práčata v sobě kombinují to nejlepší z vodáctví i z turistiky. V době, kdy nelze provozovat vodní sporty (například z důvodu souvislého pokrytí hladiny ledem), chodíme na výlety -- poznáváme naší zemi. Jakmile však počasí umožní, přesouváme těžiště naší činnosti na vodu. Celoroční činnost pak završuje letní vodácký "puťák" po některé z českých řek (Ohře, Vltava, Lužnice, Mže a Berounka, Otava).

Nejčastějším cílem našich vodáckých výletů je Sázava -- neboť je blízko u Prahy a přitom není vodácky nezajímavá. Naše děti se zde bez problémů vyrovnaly i s desetiletou povodní v roce 1996, kdy obtížnost dolního toku Sázavy byla místy hodnocena jako WWII.

V posledních letech stále častěji vyrážíme i na řeky a potoky těžší. Na jaře 2000 jsme na první Sázavu vyrazili již první týden v dubnu a vychutnali si desetinásobný průtok způsobený táním sněhu. Dále jsme v nedávné době byli též též na Doubravě, Teplé, Střele a Blanici.

Umíme to na vodě dobře? Asi ano -- pravidelně máme úspěchy na celopražském závodě "O Sázavské Pádlo". O tom, jak se snažíme zlepšovat své vodácké znalosti, se můžete dočíst zde.

Jak to vypadá na našich akcích? Můžete se podívat do sbírky popisů akcí a fotek z nich, do níž budeme dodávat aktuální snímky.

Práčata mezi sebou samozřejmě rády uvítají nové členy. Spojení na nás je uvedeno zde.

Vítek na kajaku, Hubertus, tábor '97

Vítek (v té době mezi šestou a sedmou třídou ZŠ!)
exceluje na kajaku na WWII až WWIII vodě na Hubertusu
(tábor Ohře '97 - další fotky zde)